Archive for the ‘Lightroom’ Category

+ 100 punktów do Photoshopa

Październik 23, 2011

Dzięki mojej sąsiadce – wreszcie uzyskuję w LR + PS to, co chciałem od dawna. Niedługo więcej zdjęć – stay tuned.

Ewa !

Maj 10, 2010

Wreszcie kompletny set (no może nie w pełni, bo musiałem odrzucić część zdjęć, bo było ich bardzo dużo). Klikając obrazek przechodzimy do galerii.

Błyskanie to nie wszystko …

Kwiecień 18, 2010

Potrzebny jest jeszcze postprocessing. To pozornie proste stwierdzenie jest bardzo istotne i warunkuje, moim zdaniem, dobry efekt końcowy. Po lewej zrzut RAW->JPG, po prawej po konwersji w LR i PS. Swoją drogą przedstawiam moją nową modelkę, Anetę. Niedługo więcej zdjęć z tej sesji. Stay tuned !

Kasia @ Jabłonna

Wrzesień 7, 2009

Trzecia sesja z Kasią – tym razem w parku przy pałacu w Jabłonnej.  Komplet zdjęć tutaj.

Poranna kawka z Samyangiem

Sierpień 6, 2009

Wczoraj przyszedł i trzeba było wypróbować, czy można tym szkłem robić zdjęcia. No i chyba można. Ostrzenie nie jest banalne, ale nie jest też sztuką tajemną – po prostu trzeba się przyzwyczaić.  Kliknij tytuł, aby zobaczyć więcej zdjęć.

Lightroom 2 Presets

Lipiec 30, 2009

Identyczny tytuł ma wątek na Forum Nikona, który polecam – jest tutaj. Generalnie chodzi o presety w Adobe LR – znalazłem wiele ciekawych, które moim zdaniem dają duże możliwości „od ręki”, bez kombinowania i kręcenia suwakami.  Przykłady ze strony PresetsHeaven. Opracowałem też trochę własnych ustawień – polecam podobne działania. Naturally BW i Edgy Church w akcji (1 i 3 to zdjęcia źródłowe):

Nie wolno przy silnym słońcu, bo będą cienie, nie wolno pod słońce, bo będzie katastrofa. Taką mantrę słyszało wielu z nas. Tymczasem im więcej człowiek robi zdjęć, tym bardziej lubi eksperymentować. Może zamiast błysnąć przez parasolkę zastosować światło twarde, bezprośrednio z lampy błyskowej, lub właśnie zrobić zdjęcie pod słońce. I jeszcze dodać do tego szeroki kąt, który takie kadry niezbyt lubi !

Dzisiaj opowieść nie będzie zbyt długa, ale ponieważ zabrałem się za porządki z tym, co miałem na dysku, zacząłem przetwarzać również zdjęcia z mojego (chyba) pierwszego większego wyjścia z parasolką. Małżonka Ola, jedna parasolka i ogród saski w centrum Warszawy. A no i oczywiście słońce. Dużo słońca. (czytaj dalej poniżej)..

.

.

.

Zdjęcia na lotnisku w Monachium zrobiłem latem zeszłego roku. Miejsce to jest świetne do fotografii architektury, co zresztą widać na zdjęciu. Przez długi czas jednak NEFy leżały sobie na dysku, a ja nie wiedziałem co zrobić, aby wyglądały tak, jak to miejsce widziałem na własne oczy tego dnia. (czytaj dalej poniżej).