Archive for the ‘Zawodowo’ Category

Starlight Cafe

Październik 30, 2010

Trochę niecodziennie, bo w tematyce Halloween. Proszono mnie, abym porobił zdjęcia podczas wieczoru – fajne dekoracje, stroje obsługi i klimat. Może impreza nie była taka jak miałem nadzieję że będzie (wszystko odbywało się statycznie przy stolikach i generalnie wiele się nie działo), jednak starałem się wydobyć klimat i „ustrzelić” trochę ludzi oraz różnych obiektów. Czy się udało – sam nie wiem. W każdym razie lokal polecam. Warszawa Ursynów. Klikając dowolny z obrazków idziemy do galerii z około 75 zdjęciami.

Uwagi techniczne: D700, 35/2, 50/1.4, 85/1.8, ISO głównie 3200, 95% bez błyskania. Jeżeli chodzi o światło, to ambientowo ciemnica :)

Sesja firmowa – trening

Październik 1, 2010

Wstąpiłem po pracy do znajomych do firmy na sesję próbną, która poprzedzić ma tę właściwą. Cel – obfotografować firmę, pracowników. Jak się po 1,5 godziny zdjęć okazało – wiele kadrów traktować można nie jako próbne, ale wręcz docelowe. Klikając dowolny obrazek przenosimy się do galerii z wybranymi 50 sztukami.

Info techniczne:

Zdjęcia na dworze były relatywnie proste – chociaż pogoda była nienajlepsza, dobłyskiwanie przez parasolkę pomogło. Znacznie gorzej w magazynach – mieszanka światła żarowego i sodowego była zabójcza – też dobłyskiwałem, na lampie filtr CTO (choć i tak różnie to wychodziło). Generalnie balans bieli na okolice 2000K ! Do portretów głównie 50/1.4 i ISO w okolicach 1000-1500.

Jeżeli chodzi o szersze kadry, miałem tylko Samyanga 14/2.8 i nim powalczyłem. Również dużo postprocessingu – szczególnie w zakresie balansu bieli, kolorystyki, wyciągania cieni i niestety prostowania. Samyang trochę wygina linie proste i to przy takich zdjęciach widać. Do tego również bajery typu – motion blur na dwójce (tutaj jest „making of” – jak widać nawet z FX automagicznie nic nie powstaje) oraz na czwórce panorama (ponad 20 zdjęć).