Archive for Październik, 2009

Zagroda Nibork

Październik 20, 2009

Krajobrazowo-albumowo, czyli z weekendu w Niborku. Standardowo cała galeria po kliknięciu dowolnego zdjęcia.

Radom 2009

Październik 20, 2009

Nareszcie … Kliknij dowolne zdjęcie, a zobaczysz całą galerię (około 60 zdjęć).

Czas zmienić myślenie o aparatach jako o narzędziu tylko do robienia zdjęć. Wprowadzona w kilku modelach nowszych DSLRów funkcja kręcenia filmów, jak się okazuje, to nie gadżet. Dowód ? Poniżej. Po lewej teledysk, po prawej „making of”.

Bez błyskania nie ma nagrania

Październik 11, 2009

A dokładniej zdjęcia :) Robiłem niedawno wywiad i, ponieważ było to poza jakimiś sensownymi zabudowaniami, był problem ze zdjęciem. Założenie było takie – w tle ma być coś przemysłowego. Ponieważ byliśmy w okolicach Brzegu, to wykoncypowałem, że podjechać można do znajdującej się tam olejarni. Pojawił się jednak problem taki, że trzeba było podejść blisko obiektu (bo nie było jak inaczej zdjęcia zrobić), a przy fotografowaniu pod dużym kątem niestety był problem ze światłem – pogoda była pochmurna z mocnym słońcem za chmurami, czyli ogólnie średnio. Miałem w bagażniku parasolkę, tak więc doświetliłem trzymając ją w ręku i zdalnie wyzwalając. Ponieważ staliśmy na środku drogi, którą tiry podjeżdżały do olejarni, czas setupu i zdjęcia był bardziej niż krytyczny Ustawiłem wszystko w M i proszę – efekt poniżej.

Białystok i dalej

Październik 11, 2009

Czasami nawet nie wiemy, ile ciekawych rzeczy jest w Polsce. Wczoraj, jadąc sobie w okolicach Wasilkowa (Białystok), trafiliśmy na to miejsce. Klikając zdjęcia otworzą się one w większej, ale nie pełnej rozdzielczości (bo tutaj JPG mają po kilkanaście MB).

Intercontinental

Październik 3, 2009

Całość w kilka minut, zero przygotowań, mieszane oświetlenie, Samyang ;) Kliknij zdjęcie – zobaczysz więcej.